• Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin sınavlara hazırlanırken yararlanabileceği birçok kaynak var. İşte temel kaynaklarla ilgili kısa bilgiler…

  AÖF Sınavların Nasıl Çalışılır AÖF Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

  Ders Kitapları

  Öğrencilere kayıt sonrasında ders kitapları veriliyor. Öğrenciler bu kitaplardaki ünite sayısının yarısından vizede, tamamından ise finalde sorumlu tutuluyorlar.

  AÖF ders kitaplarının en güzel özelliklerinden biri, her ünite sonrasındaki “Kendimizi Sınayalım” başlıklı sorular. Bu soruları cevaplayıp kontrol ettikten sonra, eğer hata yaptıysanız, cevap anahtarı sizi çalışmanız gereken konuya yönlendiriyor.

  Televizyon ve Radyo Programları

  AÖF için hazırlanan televizyon programları TRT 4′de sabah ve akşam (tekrar) olmak üzere 2 kez yayınlanıyor. Radyo programlarıysa TRT Radyo 1′de yayınlanıyor.

  TV ve radyo programlarının yayın zamanları her yıl Anadolu Üniversitesi‘nin sitesinde ilan ediliyor.

  İnternet Üzerinden E-Öğrenme

  Şu anki Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin en çok tercih edeceğini düşündüğüm kaynak: E-Öğrenme Portalı E-kitap, e-televizyon, e-alıştırma, e-sınav, e-sesli kitap, e-danışmanlık… İşin “e”si 7/24 her an size uygun olan en iyi yöntemle sınavlara hazırlanmanızı sağlayacak olan yer, e-öğrenme portalı.

  Üstteki ve farklı kaynaklardan bir veya birkaçı ile konuları öğrendikten sonra, mümkün olduğunca çok soru çözmek iyi bir hazırlık yöntemi olacaktır; çünkü sınav soruları -genellikle- kitap ve alıştırmalardaki sorulara paralel olarak çıkıyor.

  Aynı zamanda geçmiş yıllara ait soruları da çözebilirsiniz.

  Başarılar!


  Yazan: İbrahim Avcı @ 03:57


  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


İlgili Bir Reklam

E-Bülten Abonelik

...........E-posta adresinizi girin...........

İlgili Bir Bilgi FaceBook İlgili Bir Bilgi Twitter İlgili Bir Bilgi FriendFeed İlgili Bir Bilgi RSS

İlgili Bir Reklam